Najdłużej działający serwer na świecie

Dla osób, które przyszły tu jedynie po odpowiedź na nurtujące zagadnienie, jaki jest najdłużej działający serwer na świecie, oto odpowiedź – serwer firmy Stratus Technologies, który jest odpowiedzialny za obsługę transakcji finansowych. Konserwator sprzętu informuje, że został uruchomiony 24 lata temu i wciąż jest sprawny. Jego zdaniem około 80% części jest sprawnych. Serwer został skonstruowany tak, by wymiana podzespołów mogła odbywać się bez konieczności wyłączania go. Jest to imponująca inwencja. Tak długie działanie sprzętu nie udałoby się, gdyby nie  system operacyjny VOS, który jest stabilny i odporny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat producenta tego niesamowitego serwera, zostań z nami i przeczytaj poniżej. 

Stratus Technologies to firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która zajmuje się produkcją serwerów. Powstała w 1980 roku, nosząc wówczas nazwę Stratus Computer. Obecna nazwa została nadana w 1999 roku. Obecnie firma ma kilka spółek, a główna- spółka matka- mieści się na Bermudach. Stratus wyspecjalizował się w tworzeniu sprzętu odpornego na uszkodzenia oraz błędy, a także oprogramowania. Firma posiada przemysłową platformę obliczeniową, która wspiera producentów w zwiększaniu efektywności przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia i przestojów.

Według Wikipedii serwery były sprzedawane na całym świecie przez firmę Olivetti. Następnie, w latach 1985–1993, przez IBM pod marką IBM System / 88. Pomimo startowania na rynku w oparciu na współpracy z firmą mleczarską West Lynn, firma szybko rozpoczęła ekspansję na rynki finansowe- banki i giełdy. Dodatkowo, około 10 lat po rozpoczęciu działalności, Stratus czerpał przychody ze współpracy z firmą telekomunikacyjną.

Stratus jest również twórcą oprogramowania inteligentnej bramy- działa poprzez komendy głosowe, za pomocą serwera i IP.

16 lipca 2010 r. W ramach odwrotnej fuzji YMax i VocalTec – wszystkie technologie Stratus Telecommunications są własnością VocalTec.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *