Ile kosztuje strona internetowa?

Większość usług i towarów na rynku charakteryzuje się zróżnicowanymi cenami. Jeśli chcesz prowadzić firmę lub obecnie jesteś jej właścicielem, na pewno o tym wiesz. Fakt, że tu jesteś, oznacza, iż jesteś zainteresowany/a zakupem strony internetowej. Musisz wiedzieć, że strona internetowa, prowadzona w odpowiedni sposób, może przyczynić się do wzrostu zainteresowania Twoimi produktami. Z jakimi kosztami powinieneś się liczyć? Ile kosztuje strona internetowa dostosowana do Twoich potrzeb?

Na koszt strony internetowej wpływa wiele czynników, m. in. budowa, typ strony www, CMS (System Zarządzania Treścią), język (wielojęzyczna strona będzie automatycznie droższa), pozycjonowanie, a przede wszystkim jej twórca. Twój typ działalności nie musi wymagać wszystkich punktów. Przykładowo strona restauracji, gdzie będzie podane menu oraz kontakt do lokalu z reguły będzie tańsza niż blog, na który dodawane będą regularnie posty, a ich autor będzie mógł sam je dodawać. Ta pierwsza opcja nie wymaga systemu CMS, ponieważ administrator strony (właściciel restauracji) nie będzie ingerował w rozwój strony, pod warunkiem, że menu będzie niezmienne. Jeśli zaś podejmie decyzję o dodawaniu postów, stworzeniu bloga lub regularnych zmianach w karcie dań, wówczas CMS okaże się niezbędny dla niego i stanie się podstawowym aspektem podczas wyboru strony. Strona bez CMS może kosztować nawet 70% mniej). Sklep internetowy, połączony z systemem płatności on-line to zupełnie inny temat, który wymaga osobnego rozwinięcia. Wykonawcą strony internetowej może być jedna osoba- freelancer lub firma- Agencja Interaktywna. W kwestii wyboru twórcy, warto rozeznać się w sieci, ponieważ strona musi spełniać odpowiednie kryteria, by służyła przez długie lata. Agencja Interaktywna to zespół specjalistów, którzy zadbają o SEO (optymalizacja stron www pod wyszukiwarki internetowe), zaoferują projekt strony, szatę graficzną dopasowaną do tematyki, jej funkcjonalność i doradzą w zakresie marketingu on-line.

Strona internetowa zakupiona w agencji to koszt :
– 2500 zł – 3500 zł (strona bez CMS – statyczna, często od szablonu),
– 5000 zł – 7000 zł (strona bez CMS – statyczna, projektowana na zamówienie),
– 5000 zł – 6000 zł (strona z CMS, od szablonu),
– 8000 zł – 15000 zł (strona z CMS, projektowana na zamówienie).

Wspomniane zróżnicowanie w cenach stron internetowych nie było przesadą. Sześciokrotna różnica podanych przedziałów jest tego naocznym dowodem. Sprecyzowanie Twoich wymagań pozwoli na optymalizację wydatków. Pamiętaj jednak, że strona internetowa może być źródłem nowych klientów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *